SNOW SÉRIE

Monovid Snow (monofokální čočky) a Variovid Snow (progresivní čočky) byly vyvinuty speciálně pro ochranu před obzvláště intenzivním slunečním svitem v horách. Tyto čočky nejen zaručují výjimečný vizuální komfort, ale také optimalizují vnímání kontrastů a hloubek za všech povětrnostních podmínek díky reflexnímu odstínu, který byl speciálně vyvinut společností Leica Eyecare.

Snow čočky: Na co?

Snow čočky jsou ideální pro milovníky lyžování, kteří chtějí kombinovat předpis jejich zrakového postižení s nesrovnatelnou ochranou.
Všechny čočky v této řadě jsou plně přizpůsobeny a tím zajišťují optimální korekci pro sport.
Čočky Variovid Snow, vyvinuté speciálně pro lyžaře s presbyopií, vyhovují rychlým změnám v perspektivě a směru lyžaře na svazích.
Monovid Snow čočky naproti tomu rozšiřují periferní vidění a zajišťují ultra přesné vidění z kopce.

Optimální ochrana před sluncem

Slunce ve vyšších nadmořských výškách a světlo odrážející se od sněhu může být pro lyžaře velkým tlakem.
Snow čočky Leica Eyecare certifikované s nejvyšší úrovní ochrany (4) odfiltrují UVA i UVB paprsky, které výrazně oslabují a unavují oči lyžařů.
Všechny snow čočky jsou vybaveny polarizačním filtrem Leica Eyecare, který snižuje odraz světla od sněhu a zmrzlých povrchů svahů. Zabraňují tak oslnění a umožňují lyžařům vnímat různé hloubky na svazích.
Všechny snow čočky se také mohou pochlubit vrstvou Aquadura®, která zajišťuje jasný a přesný výhled, protože sníh a voda jsou okamžitě odkloněny od čočky.

Zrcadlová čočka s odstínem Měsíce

Zrcadlový povrch čočky odráží část světla a účinně snižuje množství světla, které září do oka. Moon odstín také poskytuje lyžaři lepší vnímání kontrastů a snižuje únavu očí. Kromě zrcadlového odstínu měsíce mají snow čočky také antireflexní vrstvu, která minimalizuje odraz světla na zadní straně čočky, což dále zvyšuje vizuální pohodlí.
A pak jsou výhody povrchu Aquadura® Vision: odolné vůči vodě, oleji (částice tuku) a prachu (antistatické).