NAUTICAL SÉRIE

Námořní čočky jsou k dispozici v progresivní verzi a ve verzi s monofokálním viděním a budou vás provázet při dobytí na volném moři. Řada Námořní byla vyvinuta speciálně pro extrémní sluneční záření a jeho odraz na vodě. Speciální povrch také účinně snižuje riziko poškození způsobené rozstřikem na čočce. Námořní čočky se také mohou pochlubit speciální stupnicí odstínu, která kombinuje účinnou ochranu před sluncem a optimalizaci kontrastu.

Námořní, čočka pro námořníky

Ať už jste amatérský námořník nebo se účastníte regat, nautické čočky opraví vaše zrakové postižení a účinně chrání vaše oči před odrazy.
Čočky Variovid nautical jsou přizpůsobeny specifickým potřebám nadšenců plachtění s presbyopií. Usnadňují rychlé přepínání mezi perspektivami - oko na kompasu, rychlá kontrola hlavní plachty a sledování bobtnání - což je na volném moři tak důležité.
Monovidní námořní čočky rozšiřují periferní vidění a zaručují kapitánovi přesný a jasný výhled za všech okolností.

Optimální ochrana před sluncem

Slunce může být velmi jasné na volném moři a odraz může být velmi vyčerpávající na očích. Námořní čočky nabízejí výhodu antireflexního povlaku Leica Eyecare v kombinaci se speciální dvojnásobnou UV ochranou.
Tyto ochranné vrstvy jsou vyztuženy zejména v horní a dolní části čočky (index 4) a slabší ve středu.
Stupňujíci odstín nautických čoček nabízí vynikající ochranu před slunečním zářením v dálce a odrazem na vodě v blízkém okolí, přičemž si ve středu zachovává jasnější výhled.