Driving série

Monovid Drive (monofokální) a Variovid Drive (progresivní čočky) jsou společně řadou produktů Leica Eyecare pro řidiče. Tyto dva typy čoček kombinují zvýšený komfort ve dne i v noci se speciální geometrií, která uživateli umožňuje lépe vnímat své okolí.

Pro koho jsou čočky Drive vhodné?

Tyto čočky jsou ideálním řešením pro každého, kdo často jezdí a chtěli by snížit únavu očí pro bezpečnější a uvolňující jízdu.
Řidič nepřetržitě vyžaduje dálkové vidění pro navigaci po trase a provozu, blízké vidění pro přístrojovou desku a periferní vidění pro boční zrcátka - to vše současně.
Neustálé přepínání mezi perspektivami a kolísajícími světelnými podmínkami během dne a v noci může řidiče únavně snižovat a tím snížit bdělost.
Čočky Leica Eyecare Drive zlepšují vizuální vnímání řidiče za všech podmínek.

Specifický design

Čočky řady Drive jsou navrženy tak, aby sledovaly nepřetržité pohyby očí řidiče, a tak neustále snižovaly přizpůsobení. Na rozdíl od konvenčních čoček rozšiřují čočky Drive zorné pole pro vidění blízkého a středního rozsahu.
Konstrukce se také dokonale hodí k požadavkům na řízení. Díky specifickým měřením (vzdálenost BVD (zadní vrchol), FFA (přední úhel rámu), PT (pantoskopický náklon)) jsou čočky plně přizpůsobeny potřebám uživatele.

Snižte oslnění

Všechny čočky Drive mají povlak Aquadura® Drive: tento exkluzivní antireflexní povlak drasticky snižuje oslnění způsobené světlomety, což je zvláště užitečné, pokud jde o nejnovější generaci LED a xenonových světlometů.
Pro lidi, kteří jezdí během dne, možnost polarizačních čoček pomáhá předcházet katastrofálnímu odrazu světla. Zvyšují vizuální komfort řidiče a zlepšují vnímání kontrastů.
Díky fotochromické možnosti mění čočky intenzitu odstínu na základě světelných podmínek, a to i za čelním sklem.