Chraňte své oči

S čočky Monovid Free-Form Relax a Digivid Free-Form nabízí Leica Eyecare podporu lidem, kteří často používají digitální zařízení. S ohledem na jedinečné vlastnosti digitálních zařízení a nejvyšší technické standardy vám Leica Eyecare nabízí řadu čoček, které chrání zdraví vašich očí.

Pro koho jsou čočky řady Digital vhodné?

Pro každého. Nemá to nic společného s věkem nebo zrakovým postižením člověka, ale spíše s časem, který tráví před obrazovkami a se schopností neustále se přizpůsobovat.
Toto téměř trvalé zaostření vede k únavě očí, což znamená rozmazané vidění, suché oči, bolesti hlavy a bolesti krku.
Obrazovky také emitují modré světlo. Část jeho spektra - modrá fialová - může ve střednědobém horizontu poškodit sítnici a vést k makulární degeneraci související s věkem (AMD).

Jednoohniskové čočky s anti-únavovým účinkem

Relaxační čočky Monovid Free-Form byly vyvinuty pro lidi, kteří mají krátkozrakost, hyperopii nebo astigmatismus.
Přizpůsobené čočky s jedinečným designem umožňují bezproblémové používání počítačů, tabletů a chytrých telefonů.
Aby se vyrovnala únava spojená se sledováním, Leica Eyecare včlenila do spodní části čočky další oblast na předpis, díky čemuž je objektiv Monovid Free-Form Relax perfektním společníkem pro používání digitálních zařízení.

Brýlové čočky téměř pro digitální svět

Řada Digivid byla vyvinuta pro lidi s presbyopií, ať už diagnostikovanou nedávno nebo před mnoha lety, jako doplněk k jejich progresivním čočkám.
Díky technologii Leica Eyecare Free-Form je Digivid vybaven dvěma profily pro 2 různé vzdálenosti (2 a 4 metry), a je proto ideální pro čtení na smartphonu nebo tabletu, práci na obrazovkách a sledování televize.

Anti-blue light

Řešení Leica Eyecare's Eye Safety Material (ESM) nabízejí dokonalou ochranu před modrým fialovým světlem. Díky molekule integrované do materiálu čoček ESM filtruje až 100% nejnebezpečnějšího modrého světla (415 nm) a umožňuje průchod 90% modrého tyrkysového světla (465 nm).
Modré tyrkysové světlo je pro tělo velmi důležité, zejména pokud jde o regulaci spánkových cyklů a nálady.
Materiál pro bezpečnost očí je standardně součástí čočky Digivid Free-Form a je volitelný pro čočky Monovid Free-Form Relax.