ANTI-BLUE LIGHT - ESM ( eye safe material )

Modré světlo je viditelné světlo krátkých vln, které je přítomno jak na slunci, tak na umělém světle, a je emitováno LCD obrazovkami digitálních zařízení (chytrý telefon, tablet, počítač atd.), Televizory a xenonovými a LED světlomety vozidel. V závislosti na intenzitě a délce expozice může být pro vaše oči škodlivá.

Více o BLUE LIGHT 

V závislosti na délce vlny existují dva typy modrého světla:

-Blue tyrkysové světlo v rozmezí mezi 465 a 495 nm (nanometry). Tato vlnová délka světla má pozitivní vliv na tělo, protože hraje roli při regulaci spánkových cyklů a nálady.

-Blue fialové světlo v rozsahu mezi 415 a 455 nm je škodlivé pro oči. Tato vlnová délka světla je také označována jako vysokoenergetické viditelné (HEV) světlo, protože je doprovázeno silným energetickým světlem, které může při expozici oka vést k fotochemickému poškození sítnice.
Modré fialové světlo bylo nedávno uznáno jako faktor zodpovědný za vývoj makulární degenerace související s věkem (AMD).

Materiál pro ochranu očí (ESM) pro selektivní ochranu před škodlivým světlem

Leica Eyecare používá molekulární vlastnosti ESM, který funguje podobně jako selektivní ochranný filtr pro agresivní světlo.
Tento filtr absorbuje téměř 100% škodlivého modrého světla, zatímco 90% nezbytného modrého tyrkysového světla může projít čočkou. Díky této selektivní funkci má uživatel pozitivní účinek modrého světla a je chráněn před účinky škodlivé části spektra.

Kdo je ohrožen?

Všichní z nás. Protože modré světlo je emitováno z většiny našich obrazovek a naše každodenní používání digitálních zařízení je na vzestupu, jsme všichni stále více vystaveni modrému světlu.
Z velké části díky preventivnímu účinku může ESM pro čočky prospívat lidem, kteří mají v rodině případy katarakty nebo makulární degenerace související s věkem (AMD)